TEB olarak kuyum sektörünün ihtiyaç duyduğu finansmanı yaratıyoruz

TEB olarak kuyum sektörünün ihtiyaç duyduğu finansmanı yaratıyoruz


TEB olarak kuyum sektörünün ihtiyaç duyduğu finansmanı yaratıyoruz

T

ürk Ekonomi Bankası (TEB) olarak 22 yıldır Altın Bankacılığı alanında faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’de altın bankacılığının, TEB önderliğinde sektöre sermaye katkısı ve diğer ürün ve hizmetleri sunma noktasında çok ciddi gelişme gösterdiğini düşünüyor, bu sorumlukla hizmet ve ürünlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Ana hedefimiz, kuyum sektöründe kuyumcuların ‘Köklü bir iş ortağı” olarak sağladığımız finansman ve danışmanlık desteğiyle kuyum sektörünün büyümesine katkı sağlamak.

 

Kuyum sektörünün ihtiyaç duyduğu finansmanı yaratıyoruz 

Banka olarak, Altın Kredisi, Taksitli Altın Kredisi, Altın/Pırlanta Tahsilat Sistemi ve Kuyumcu Paket Sigortası gibi ürünleriyle kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren imalatçı, toptancı, ihracatçı ve perakendeci kuyumculara hizmet sunuyoruz. 

İmalat, ihracat, toptan ve perakende satış yapan kuyumculara ihtiyaç duydukları finansman desteğini sağlamak amacıyla Altın Kredisi ürünümüzü Türkiye genelindeki 500’ü aşkın şubemizde Altın Bankacılığı alanında eğitim alan personelimiz aracılığıyla sunuyoruz. Kuyum sektöründe işletme sermayesini güçlendirerek sezona zengin vitrinle girmek ve daha fazla iş hacmi yaratmak isteyen perakendeci veya imalatçı kuyumcularımızın en yakın TEB şubelerine gerekli belgelerle birlikte başvurmaları halinde, kredi değerlendirme sürecini başlatabiliyoruz. 

Sadece kuyumculuk sektörünün kullanımına sunulan bu ürün sayesinde firmalarımız temel girdileri olan altını uygun koşullarda temin ederek rekabet şansı yakalıyor. Aynı zamanda peşin mal alımlarında işçilik iskontosundan yararlanmak, vitrini zenginleştirmek, imalata ilave maden sokmak, müşteri portföyünü artırarak pazarda önemli paya sahip olmak ve işini büyütmek isteyen kuyumcular için oldukça cazip fırsatlar sunuluyor. Altın Kredisi kullanan firmalar uluslararası altın piyasalarındaki dalgalanmalardan hiç etkilenmeden güvenle faaliyetlerini devam ettirerek ve mali verilerine gerçek güçlerini yansıtarak büyümelerini daha sağlam temellere dayandırabiliyor.

Taksitli Altın Kredisi, minimum 250 gramdan başlamak üzere maksimum 36 ay vadeli eşit taksitli olarak kullandırılan bir ürünümüzdür. Ödemelerin aylık bazda yapılması ve kredinin verimli kullanılması halinde kuyumcular sermayelerine sermaye katabiliyor.

 


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.