Sektör, GOLDİST’i sevdi!

Sektör, GOLDİST’i sevdi!


Sektör, GOLDİST’i sevdi!

 

Kolay, güvenilir ve hızlı hizmet…

 

Sektör, GOLDİST’i sevdi!

 

İlk kez Mart 2016 Mücevher Fuarı’nda sektörün kullanımına sunulan Goldist Kuyumcu Yazılımı, sektörün her kesiminden büyük ilgi görüyor.

                                                        

20 yıllık kuyumculuk üretim ve pazarlamada kanıtlanmış tecrübeyle Goldist, geçtiğimiz İstanbul Mart Fuarı’nda kuyumculara tanıtılmıştı. Yazılım, hem bu organizasyonda ve hem de sonrasında kuyumcuların yoğun talebiyle karşılaştı. İş süreçleriyle ilgili tüm modülleri aynı pakette sunan Goldist’i mevcut programlardan ayıran en önemli özellik ise deneyimli bir yazılımcı ve mühendis bir kuyumcu tarafından tasarlanmasıdır. Bu yönüyle yazılım, her ölçekteki perakendeci, toptancı ve üreticilerin tüm ihtiyaçlarını karşıladığı gibi, teknoloji konusunda da kusursuz becerilere sahip.

Goldist Yazılım Uzmanı Cemal Kazık, yazılımla ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

 

Goldist Yazılımı’na talep nasıl?
Programımıza talep tahmin ettiğimizden daha fazla oldu. Goldist, tecrübeli bir yazılımcıyla mühendis bir kuyumcunun birlikte yazmış olduğu bir otomasyondur. Başta algoritma olmak üzere, terimler, kavramlar; şimdiye kadar yazılan programlarda her zaman yazılımcı mantığı ve bilimsel terminolojiyle aktarılmıştı. Goldist’te ise kuyumcu yaklaşımı/ kuyumcu terimleri, yazılımcı yorumuyla yazılmıştır. Bu durum, sektör temsilcilerinin çok hoşuna gitti, ilk bakışta bile programı kullanmalarının kolay olduğunu, programın mantığına ve terimlere aşina olduklarını gördük.

 

20 yıllık aktif kullanıcı olan “Kurtulan Kuyumculuk” dışında fuardaki lansmanın ardından Goldist Kuyumcu Yazılımı kullanmaya başlayan firmalar var mı?
Mart Fuarı’ndan sonra birçok yeni kullanıcımız oldu, bizi en çok mutlu eden bunların sektörün içinde farklı dallardaki firmalardan oluşmasıydı. Atölyeci, perakendeci, tedarikçi, ihracat ve ithalat yapan, ya da hepsini bir arada yapan firmalar ilgi gösterdi. Bunun en büyük sebebi ise programın tam bir otomasyon olması ve bütün olarak tüm birimleri içinde barındırmasıdır. Çünkü Goldist’te kullanıcının zamanla ihtiyaç duyduğu ek modüller almasına gerek yok. Üretim, satış, B2B web sitesi, müşteri takibi, RFID,  kataloglama, sertifikalama ve diğer modüllerin hepsi tek bir otomasyon içinde birlikte sunuluyor.

 

Goldist Yazılımı’na en çok hangi sektör kategorisinden (atölye, mağaza v.s) talep geliyor?
Aslında sektörle ilgili her alandan talep geldi, hatta sektöre çalışan yan sektörlerden bile talep aldık ve kurulum yaptık. Ancak, orta ve büyük ölçekli atölyeler, toptancılar ve zincir mağazalar biraz daha fazla diyebilirim. Söz konusu talep yoğunluğunu ise Goldist’in bu taraftaki üstünlüğünün çok çabuk hissedilmesine bağlıyorum. Yazılım, perakende ve zincir mağazacılık kısmı, sektörün ihtiyaçlarını hızla gideren ve oldukça fonksiyonel/ üstün özelliklere sahip. Ayrıca, Goldist, üretim ve atölye modülleriyle benzer programlardan farklı ve benzersiz olduğu için kuyumculardan büyük ilgi görüyor.

Goldist’in kuyumculara sağladığı en önemli pratik çözüm veya çözümler nelerdir?
Program için ilk yola çıktığımızda, kolay, güvenilir ve hızlı olmasını hedefimizin en üst sıralarına koymuştuk. Goldist, kolay kullanılabilen bir yazılımdır. Çünkü zaman değerlidir. Sektörden herkese ulaşarak bu programı kullanmalarını amaçlıyoruz. Goldist’i atölyedeki ustadan, tasarımcıya kadar tüm çalışanlar kullanabiliyor. Elinde akıllı telefonu olan herkes Goldist’e girerek işlem yapabilir. Güvenilir olmalıdır. Çünkü günümüzde şirketlerin otomasyonlarına yükledikleri veriler oldukça fazla, insanlar bunu rahatlıkla yükleyebilmeli, sonra ‘Verilerime bir şey olur mu?’ gibi bir düşünceye kapılmamalı. Bunun için seçilen database, önce güvenilir sonra da ekonomik olmalıdır. Goldist’te bu ikisi de mevcuttur. Son olarak da hızlı olmalıdır. Çünkü gelişen teknoloji ve bilişim sektöründe kullanılan donanımlar buna müsait, bunları en iyi düzeyde maksimum olarak kullanıcılarımıza sunuyoruz. Bunun en iyi yolu da doğru analiz, pratik; ama kalıcı çözümden geçiyor. Kullanıcıya her ikisini aynı anda sunmak gerekiyor. Tüm bunları Goldist’te bulabilirsiniz. Belki de hepsinden önemlisi Goldist, sizin iş akışınızın her aşamasını kontrol eder, kayıt eder, girilen veriler doğrultusunda size istenilen raporları sunar, iş akışında oluşabilecek, bilerek ya da bilmeyerek çıkabilecek hataları önler. Bu özellikler, firmalara oldukça fazla zaman kazandırır, işgücünden tasarruf etmelerini sağlar, pratik ve detaylı raporlama sistemi sayesinde sonuca hızlı gitmenizi sağlar, sizi daha verimli çalışmanız için yönlendirir.

 

Goldist Kuyumcu Yazılımı’nın piyasadaki mevcut uygulamalardan farkı nedir?
Aslında birçok farklılık ve üstünlükleri var. Diğer kuyumcu yazılımları modüller halinde yazılmıştır ve öyle satılırlar ve modülleri arasında sağlıklı bir entegre yoktur; ancak Goldist, bir otomasyondur. Bir bütündür ve birimler arasında entegrasyonu tamdır. Firmalar üretimlerinin tüm aşamalarını, üretim sonrası kalite kontrol ve etiketlemeyi ayrıca etiketlemeden sonra satışı, müşteri takibi, pazarlama v.s tüm aşamaları tam olarak bilgisayar ortamında takip edebilirler. Bu arada, perakendeciler ve zincir mağazalar için de, tedarik sürecinden etikete, satışa ve sertifikalama, kataloglamaya kadar tüm aşamalar sistemde takip edilir. Program, toptancılar ya da üreticiler için ürünleri müşterilerine göstermek için B2B web sitesiyle tam entegredir, ürün etiketlendiği andan itibaren web sitesinde satışa sunulmuş olur.

 

Kullanımı kolay ve pratik mi?
Goldist Kuyumcu Yazılımı, akıllı telefonu olan herkesin kolaylıkla kullanabileceği kadar kolay ve pratik bir programdır. Kuyumcu mantığı ve terimleriyle yazıldığı için kullanıcıların çok kısa sürede adapte olduğu bir otomasyondur.

 

Her ölçekteki firma, bu yazılım programını kullanabilir mi?
En küçük atölyeden en büyük üretici, zincir mağaza ya da toptancı, Goldist’le işlerini rahatlıkla yapabilir. Program detaylıdır; ama tüm bilgilerin girilme zorunluluğu yoktur. Ekranlarını ve raporlarını kullanıcı istediği gibi dizayn edebilir, bu da oldukça fazla esneklik sağlar. Tek bir bilgisayarı olan bir firma da programı kullanabilir, 100 bilgisayarı olan da... Program, bu kadar özellik içermesine rağmen bilgisayarınızı yormaz ve bilgisayarınızın sabit diskinde ve hafızasında (RAM) çok az bir alan kaplar. Ucuz bir tablette bile sorunsuz ve hızlı çalışır.

 

Goldist Kuyumcu Yazılımı’na mobil cihazlarla uzaktan erişim mümkün mü?
Goldist’i gerek uzaktan erişim yöntemiyle ya da internetin olduğu her ortamda kullanmak mümkündür. Mobil erişim ve tabletlerden rahatlıkla programa erişilebilir ve kullanılabilir. Bu da dünyanın her yerinden mümkündür.  Üretimden siparişe, satıştan kasaya kadar olan her bölümü uzaktan takip edebilir ve bilgi girişi yapabilirsiniz.

 

Goldist Yazılımı, piyasada yazılım programlarıyla maliyet açısından karşılaştırıldığında pahalı kalıyor mu? Maliyeti daha mı yüksek?
Aslında karşılaştırmayı fiyattan yapmak doğru olmaz. Tüm modülleriyle komple bir hizmet sunan bir yazılımın fiyatı daha yüksek olmalı diye düşünülebilir. Çünkü, diğer yazılım firmaları size yazılımı bir otomasyon olarak değil, modül olarak satıyor. Firmalar, birçok modüle ihtiyaç duyarlar. Kuyumcular, Goldist’e ödemesi gereken rakamın en az 3 katını öder ki bu da yazılımımızın ne kadar hesaplı bir çözüm olduğunu gösteriyor.

 

Yazılım programı için sözleşme imzalandığında program, ne kadar zaman içerisinde aktif hale getirilebiliyor?
Goldist, kullanımı çok kolay bir yazılım olduğu için çok kısa zamanda kurulumu yapılır ve eğitimleri de birkaç gün içinde tamamlanır. Piyasada firmaların bir hafta içinde aktif ve detaylı kullanıma başladıklarını gözlemliyoruz.Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.